Marin Čilić u četvrtfinalu Londona

Tenis 15. jun 202222:15 0 komentara
Action Images via Reuters/Andrew Couldridge

Marin Čilić pobijedio je 2:0 po setovima Alexandera Bublika i plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Londonu.

Meč je trajao jedan sat i 36 minuta, a teniser iz Međugorja na kraju je bio uspješniji i za plasman u polufinale igraće protiv protiv Emila Ruusuvuorija. Finac je 56. teniser svijeta, a u osmini finala izbacio je Britanca Drapera.

Prvi set Čilić i Bublik odlično su servirali i prvi set riješio se tie-breakom. Kazahstanac je poveo 6:3 u tie-breaku prvog seta, ali je propustio čak tri set lopte. Sve je kaznio hrvatski teniser, nanizao pet poena i slavio 8:6 u tie-breaku prvog seta.

Čilić je sjajno otvorio i drugi set. Prvi je servirao, napravio break i onda ga potvrdio, te poveo 3:0. U sedmom gemu drugog seta Bublik pravi break i onda ga potvrđuje te dolazi do 4:4.

Pri rezultatu 6:5 za Čilića i na servisu Bublika, 17. teniser svijeta koristi prvu meč loptu koja mu se ukazal i dobija i drugi set sa 7:5.

Davidovich Fokina poslije dva sata i 17 minuta igre pobijedio je De Minaura i u četvrtfinalu ga čeka Van De Zandschulp. Nizozemac je eliminisao Grigora DImitrova.

Iznenađenje je napravio Tommy Paul 35 igrač svijeta izbacivši Denisa Shapovalova (6:4;2:6;6:4). Protivnik će mu u 1/8finala biti Wawrinka.

Prvi nosilac turnira u Londonu je Casper Ruud, koji sutra igra meč osmine finala protiv Cerundola.