Nerman Fatić osvojio turnir u rumunskom Sibiju, u velikom finalu porazio Damira Džumhura

Tenis 24. sep 202316:00 1 komentar
Screenshot

Nerman Fatić (ATP: 217) u finalu Challenger turnira u rumunskom Sibiju pobijedio je Damira Džumhura (ATP:160) sa 2:0 u setovima i tako odbranio titulu prvaka.

Za pobjedu je Fatiću  bilo potrebno sat vremena i 44 minute igre, a rezultat u setovima glasio je 6:2, 6:4.

Ovo je bila i repriza prošlosezonskog finala, a i ovoga puta titulu je odnio Fatić.

Otvorio je Fatić meč na sjajan način, krenuo furiozno, napravio dva brejka i set riješio u svoju korist rezultatom 6:2.

U drugom setu Džumhur je imao priliku oduzeti brejk, ali kada to nije uspio učiniti Fatić je iskoristio priliku i jednim brejkom i riješio meč.

Fatić je ovim trijumfom inkasirao oko 73 hiljade eura, a Džumhuru prekinuo niz od devet uzastopnih pobjeda.