Nova luda završnica u Banjaluci, Molčan porazio Đerea

Tenis 21. apr 202313:59 0 komentara
Rodrigo ARANGUA / AFP

Nova luda završnica na ATP turniru u Banjaluci. Nakon što je Džumhur jučer napravio veliki preokret i savladao Gasqueta, danas je Alex Molčan pobijedio Lasla Đerea u triler završnici.

Teniseru iz Slovače je trebalo više od dva sata i 20 minuta da prođe pet mjesta slabije rangiranog Slovaka, a krajnji rezultat bio je 6:2, 4:6, 7:5.

Molčan je sjajno ušao u meč, što se za Đerea ne može reći, jer je u četvrtom i osmom gemu prvog seta Đere gubio svoje servise i dozvolio Molčanu da lako osvoji prvu dionicu.

Mnogo veću borbu vidjeli smo u drugom setu, kada je srpski teniser podigao nivo igre i smanjio broj grešaka. Sredinom drugog seta, tačnije u sedmom gemu, Đere je napravio break i suvereno držao servis do kraja seta za 6:4.

Treći set bio je najhaotičniji. Najprije je Đere izgubio svoj servis u šestom gemu, a potom je i sam napravio dva breaka zaredom na servis Molčana. Imao je priliku riješiti meč pri rezultatu 5:4 kada je i servirao, ali se Molčan nije predavao i izjednačio je, te se ušlo u napetu završnicu.

U posljednja dva gema igra Lasla Đerea se u potpunosti raspala, jer je još jednom dozvolio break i na kraju je poražen sa 7:5 u posljednjem setu.