Pirova pobjeda Novaka Đokovića, ključeve polufinala drži Sinner

Tenis 16. nov 202316:49 0 komentara
REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Novak Đoković je savladao Huberta Hurkacza 7:6 (7:1), 4:6, 6:1, ali zbog izgubljenog seta sudbina prolaza u polufinale završnog Mastersa u Torinu više nije u njegovim rukama. Sve oči prvog tenisera današnjice bit će uprte u Jannika Sinnera. Ukoliko Italijan dobije Runea, dalje idu Sinner i Novak, ali ako Rune savlada Jannika u polufinale odlaze Danac i Italijan.

U meču između Srbina i Poljaka nije bilo mnogo uzbuđenja u prvom setu. Novak je u prvom gemu stigao do 40:40, Hubert je isto uradio u četvrtom i to je bio maksimum do kojeg su mogli da dođu na servis rivala. Nije viđena nijedan brejk lopta.

Međutim, u taj brejku je proradio Novakov ritern. Vratio je prva tri servisa, stigao do tri mini brejka i velikih 6:0. Hurkacz se samo upisao na semafor za 6:1, prije nego što je Srbin osvojio prvi set.

Novak je odlično počeo drugi set i djelovalo je da sve drži u svojim rukama. Ali onda je došao peti gem u kojem je Đoković srušio sve dobro što je tada uradio.

Hurkacz je počeo da vraća servise i pravo ni iz čega je stigao do tri vezane brejk lopte. Đoković mu prvom duplom greškom olakšava posao i Poljak dolazi do brejka za 3:2.

Jedinu šansu da se vrati u set imao je u osmom gemu, kada je stigao do dvije vezane brejk lopte. A onda je Hurkacz ispalio tri asa i forhend viner za 5:3. Lako je osvojio deseti gem, uzeo drugi set i uzeo Novaku sudbinu iz njegovih ruku.

U trećem setu, koji nije imao nikakav značaj sa aspekta plasmana u polufinale, Novak je napravio prvi brejk u meču u četvrtom gemu i bez mnogo problema stigao do pobjede.

Odlučujući meč Zelene grupe između Runea i Sinnera možete da pratite na Sport klubu 2.