Prije devet mjeseci se porodila, sada srušila prvu igraču svijeta na Wimbledonu

Tenis 11. jul 202317:38 0 komentara
REUTERS/Toby Melville

Ukrajinska teniserka Elina Svitolina plasirala se u polufinale Wimbledona pošto je u četvrtfinalu savladala prvu igračicu svijeta Igu Swiatek 7:5, 6:7 (5), 6:2 za dva sata i 38 minuta.

Ona će se u polufinalu sastati sa Marketom Vondrušovom, 42. na ATP listi, koja je eliminisala četvrtu igračicu svijeta Jessicu Pegulu 6:4, 2:6, 6:4.

Svitolina, nekada treća igračica svijeta koja je u oktobru prošle godine postala i majka, već u prvom gemu pretrpjela je brejk, ali je to nije poremetilo. Ukrajinka je podizala nivo igre kako je meč odmicao i u četvrtom gemu je uspjela da oduzme servis Poljakinji i izjednači na 2:2.

Swiatek je već u sljedećem gemu po drugi put napravila brejk i na 5:4 je servirala za osvajanje seta. Ipak, Svitolina je bez izgubljenog poena uzvratila, osvojila četiri uzastopna gema, i preokrenula za 7:5.

Poljakinja je i u drugom setu prva oduzela servis protivnici za 2:1, ali je Svitolina opet pronašla način da uzvrati i izjednači na 3:3. Ukrajinka je kod rezultata 4:4 spasila dvije brejk lopte, u tajbrejku je vodila sa 4:1, međutim, prva teniserka svijeta je uspjela da se izdigne iz velikog problema i sa četiri uzastopno osvojena poena preokrene na 7:4 i izjednači na 1-1 u setovima.

Svitolina, koja je ove godine dogurala do četvrtfinala Roland Garrosa, dominirala je u odlučujućem setu, uz dva brejka povela je sa 5:1 i potom rutinski meč provela kraju.

Dvadesetosmogodišnja Ukrajinka je i 2019. dogurala do četiri najbolje na Wimbledonu, što joj je i najbolji rezultat na Grand Slam takmičenjima uz polufinale na US Openu iste godine.

Swiatek, koja ima četiri grand slam titule, je plasmanom u četvrtfinale ostvarila najbolji plasman u Londonu.

Prenose sa Wimbledona gledajte na kanalima Sport Kluba.