Sin Gorana Ivaniševića osvojio prvi trofej u karijeri

REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Emanuel Ivanišević, sin Gorana Ivaniševića, osvojio je prvu juniorsku titulu u dublu.

Emanuel je slavio u Širokom Brijegu, a radost je podijelio sa kolegom Nikom Nadalijem na turniru iz kategorije J60.

U finalu su savladali Slovenca Luku Videnovića i Grka Nikolasa Čacijavrama sa 4:6, 6:2, 11:9.

Prošle godine u ovo vrijeme Ivanišević, koji trenutno drži 1182. mjesto na ITF juniorskoj rang listi, postao je prvak Hrvatske u dvoranskim dublovima u kategoriji do 16 godina.

Za vrijeme igranja ovog turnira njegov otac, čuveni teniser i sada trener, bio je sa Novakom Đokovićem u Australiji.

Ipak, ovog puta Đoković nije uspio da dođe do titule, jer je ispao u polufinalu od Jannika Sinnera.