Swiatek deklasirana u finalu turnira u Dubaiju

Tenis 25. feb 202320:25 0 komentara
REUTERS/Rula Rouhana

Krejčikova je čak triput oduzela servis Poljakinji u prvom setu, a još dvaput je to napravila u posljednja četiri gema drugog seta, kad je od rezultata 2-2 odjurila do pobjede i svog prvog trijumfa na WTA turniru ove kategorije.

U dvoboju aktualne i bivše pobjednice Roland Garrosa, 27-godišnja Čehinja je “uništila” drugi servis 21-godišnje Poljakinje, osvojivši čak 13 od 17 poena. Tako je Krejčikova po drugi put zaredom svladala Šwiatek od koje je bila bolja i u finalu turnira u Ostravi, koji je odigran u listopadu prošle godine.

Čehinja je osvojila svoj šesti naslov u devetom finalu, a Poljakinja je u svom 15. meču za naslov doživjela tek treći poraz.

Šwiatek je i dalje uvjerljivo vodeća na WTA ljestvici, a Krejčikova će skokom od 14 mjesta u ponedjeljak osvanuti na 16. poziciji.