Tsitsipas umalo prokockao 5:0 u drugom setu pa izbacio Zvereva

Tenis 11. apr 202416:01 0 komentara
REUTERS/Denis Balibouse

Stefanos Tsitsipas pobijedio je nakon dva seta Alexandera Zvereva i tako se plasirao u četvrtfinale mastersa u Monte Carlu.

Nakon što je turnir završen za četvrtog nosioca Daniila Medvedeva, posljednji meč je ove godine u Monte Carlu odigrao i peti favorit Alexander Zverev.

Tsitsipas je slavio nakon 128 minuta igre, rezultatom 7:5, 7:6 nakon ludog drugog seta.

Spašavao je Grk brejk lopte u petom i u sedmom gemu. Zatim je propustio dvije set lopte u desetom gemu, da bi četvrtu, do koje je došao u 12. gemu uspio da iskoristi.

Uz dva brejka je Cicipas poveo 5:0 u drugom setu i izgledalo je da će meč biti završen brže nego što se iko nadao. Ali…

Zverev je spasio dvije meč lopte i nakon toga vratio oba brejka. Nanizao je Nijemac pet osvojenih gemova i stigao do izjednačenja.

Na kraju je drugi set riješen u taj brejku u kome je Tsitsipas prvi pretrpio mini brejk, lai se vratio u igru i prvu meč loptu koju je izborio u ovom dijelu seta pretvorio u pobjedu.

U četvtfinalu će Grk igrati protiv Karena Khachanova koji je izbacio Medvedeva.