Veliki povratak veterana za prvu titulu ove sezone

Tenis 22. okt 202318:25 0 komentara
News Agency via REUTERS

Monfis osvojio turnir u Stockholmu.

Francuski teniser Gael Monfis osvojio je titulu na ATP turniru u Stockholmu, pošto je u finalu danas pobijedio Rusa Pavela Kotova 4:6, 7:6 (8:6), 6:3.

Meč je trajao dva sata i 38 minuta. Monfils je 140. teniser svijeta, dok je Kotov 109. na ATP listi. Kotov je prvi set dobio rezultatom 6:4. U drugom setu igralo se gem za gem, a pobjednik je odlučen u taj-brejku, koji je pripao Monfilsu rezultatom 8:6.

Francuski teniser je nastavio sa dobrom igrom u trećem setu, koji je na kraju dobio sa 6:3. Monfils je trijumfom u Stockholmu stigao do 12. titule u karijeri, a prve ove sezone. Kotov nije osvojio nijedan ATP turnir u karijeri.

Francuz je za trijumf u Švedskoj osvojio 102.460 eura i 250 poena za ATP listu, dok je Kotovu pripalo 59.760 eura i 150 bodova. ATP turnir u Stockholmu igrao se za nagradni fond od 673.630 eura.