Monaco poveo u finalu francuskog šampionata

Košarka 15. jun 202223:40 0 komentara
PHILIPPE DESMAZES / AFP

Košarkaši Monaca pobijedili su Asvel 82:74 u prvoj utakmici finala francuskog košarkaškog šampionata.

Monaco je diktirao tempo, a tokom cijele utakmice ekipa Saše Obradoviča imala je dvocifrenu prednost. S druge strane tim Tonyja Parkera približio se na -4 u trećem periodu, ali više od toga Asvel nije uspio.

Prva četvrtina pripala je Monaco sa +12 (17:29). U drugom periodu gosti su držali prednost od 11 do maksimalnih 19 poena. Ipak na odmoru su otišli sa 13 poena viška (36:49).

Asvel je prišao na -4 početkom treće četvrtine, ali nisu uspjeli totalno prelomiti meč, pa je Monaco ušao u posljednji period igre sa dvocifrenom prednošću (54:65). Četvrta četvrtina donijela je ponovo povratak na jednocifreni zaostatak za domaćina, koji se na kraju morao pomiriti sa porazom.

Mike James sa 17 poena uz 6 skokova i 5 asistencija predvodio je pobjedničku ekipu. Pratili su ga Diallo sa 16, a dvocifreni su još bili Bacon (13) i Thomas (12).

S druge strane u Parkerovoj ekipi najefikasniji je bio Okobo sa 17 ubačaja. Lighty je dodao 13, a Jones 12.

Prvak Francuske biće ekipa koja prva stigne do tri pobjede.

Naredni meč se igra 17. juna ponovo u Lyonu, a tri dana kasnije serija se seli u Kneževinu.