Prvi trijumf sarajevske Bosne u ABA 2 ligi: U triler završnici savladana ekipa Sutjeske

Košarka 09. okt 202420:17 0 komentara
Facebook/KK Bosna

U utakmici 2. kola NLB ABA 2 lige Bosna je u Sarajevu savladala ekipu Sutjeske iz Nikšića rezultatom 78:74.

Bosna je imača prednost nakon prvih 20 minuta od 13 poena (45:32), dok su u drugom poluvremenu gosti zaigrali mnogo bolje i sa više koncentracije.

Tridesetak sekundi prije kraja, Studenti su imali vodstvo od samo jednog poena (75:74), da bi u samoj završnici Christian Lutete postigao trojku, za konačnih +4.

Najefikasniji igrač u redovima pobjednika bio je Dimitrius Underwood sa 16 poena i sedam skokova, Lutete 15 p., Zubac 7 p. (9 sk.), Kovačević 7 p., Šalić 6 p., Gutić 6 p., Vrabac 5 p. (8 sk)., Blomgren 4 p. (7 sk).

“Utakmica je počela minutom šutnje za sve nastradale u katastrofalnim poplavama koje su zadesile našu zemlju, stoga vas još jednom pozivamo da pozovete brojeve human organizacije Pomozi.ba ili na neki drugi način pomognete svima onima koji su ostali bez svojih najmilijih, svojih domova, imovine i sigurnosti”, naveli su iz KK Bosna naglasivši humani segment ovog meča.

U narednom kolu regionalne lige, za dvije sedmice, sarajevski tim gostuje ekipi Rabotničkog u Skopju.