Real Madrid u finalu ACB Superkupa, Musa jedan od najzaslužnijih za pobjedu Blancosa

Košarka 21. sep 202420:41 0 komentara
Real Madrid Basket

Košarkaši Real Madrida slavili su u polufinalu ACB Superkupa protiv velikog rivala Barcelone rezultatom 88:83 i plasirali se u finale.

Real je bio nešto bolji u prvoj četvrtini koja je završena rezultatom 20:18, odgovorili su Katalonci preokretom u drugoj četvrtini, no Realova sjajno odigrana treća dionica donijela je novu prednost od šest poena.

JOŠ SPORTA

U posljednjoj četvrtini gledali smo pravu dramu, budući da je do posljednjeg minuta rezultat bio izjednačen. Na 49 sekundi do kraja rezultat je glasio 80:80. Real se ipak bolje snašao u samoj završnici i na kraju zasluženo slavio.

Uz Džanana Musu, koji je svom timu osigurao mirne i lagane poene u ključnim trenucima utakmice, najbolji pojedinac na terenu bio je Facundo Campazzo sa 18 poena, Hezonja je ubacio 12, Musa je skupio 11.

Kod Barcelone Jabari Parker bio je najefikasniji pojedinac sa 17 ali ni on, ni Brizuela koji je imao 14 nisu mogli računati na raspoložene saigrače.

Real Madrid će se u finalu sastati sa boljim iz drugog polufinala, kojeg igraju Murcia i Unicaja kasnije večeras.