Agonija Newcastlea protiv četvrtoligaša

Nogomet 01. okt 202423:08 0 komentara
Reuters/Lee Smith

Newucastle je slavio na "Saint James' parku" poslije pobjede nad Wimbledoneom (koji igra u četvrtom rangu engleskog fudbala) 1:0 (1:0) u trećem kolu Liga kupa.

Strijelac jedinog gola bio je švajcarski defanzivac Fabian Schar. Štoper Svraka bio je precizan s bijele tačke u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, a jedanaesterac je skrivio Husejin Biler prekršajem nad paragvajskim napadačem Miguelom Almironom.

Schar je napustio teren u finišu utakmice, pošto je u 75. minutu je doživio nezgodan doček na lijevu nogu. Ipak, djeluje da povreda nije strašna čim je proveo još skoro pola sata na terenu poslije te nezgode, a Eddie Howe već kuburi sa defanzivcima.

Ipak, ono što bi moglo da zabrine stručni štab Newcastlea jeste što slovački golman Martin Dubravka nije mogao da igra u drugom poluvremenu.

Kad je riječ o ovom takmičenju, Newcastle će u osmini finala igrati protiv Chelseaja koji je deklasirao Barrow rezultatom 5:0 (3:0) prije sedam dana.