Bivši igrač Hajduka i povratnik Iličić odveli Sloveniju do pobjede nad Armenijom (VIDEO)

Nogomet 04. jun 202421:30 0 komentara

Slovenska reprezentacija odigrala je prvu pripremnu utakmicu za Evropsko prvenstvo protiv Armenije na stadionu Stožice, pobijedivši rezultatom 2:1.

Slovenci su dominirali od početka, a u vodstvo ih je doveo je bivši igrač Hajduka, Jan Mlakar, lijepim volejem nakon slabe reakcije Armenaca na asistenciju Erika Janže u 11. minuti.

U drugom poluvremenu Armenija je preuzela inicijativu i dominirala, izjednačivši preko Varazdata Haroyana koji je glavom pogodio nakon ubačaja iz kornera.

Slovenci su prvi put zapucali u 63. minuti kada je Josip Iličić snažno pogodio na asistenciju Petra Stojanovića za 2:1, što je bio Iličićev prvi nastup za reprezentaciju od studenog 2021. godine. Slovenci su izdržali pritisak i 14 udaraca Armenije u drugom poluvremenu te upisali pobjedu.

Izabranici Matjaža Keka ostaju u Ljubljani, gdje će u subotu u 15:00 sati, odigrati drugu pripremnu utakmicu protiv Bugarske.