Borac pobijedio Željezničar i bodovno se izjednačio sa Zrinjskim na čelu tabele

Nogomet 20. okt 202421:38 0 komentara

Fudbaleri Borca savladali su Željezničar 1:0 u derbiju 10. kola šampionata Bosne i Hercegovine.

Stojan Vranješ pred početak susreta primio je nagradu od kluba za 250 nastup u dresu tima iz Platonove.

Utakmica je započela kao i sve prethodne minutom šutnje za stradale u razornim poplava u Bosni i Hercegovini.

Početak duela pripao je akutelnom prvak, pokušavali su Vranješ i Nikolov, ali Muftić nije imao previše posla kod njihovih pokušaja. Muftić u nastavku brani udarac Orgineca, a Nikolov se loše snašao nakon odbitka i šutirao pored gola.

Uzvratili su gosti iz Sarajeva preko Cvetanoskog, ali šut Makedonca odlazi pored gola Manojlovića.

Glavni arbitar Mateo Musa u 22. minutu pokazao je žuti karton zbog prekrašaja u napadu, a uslijedila je žustra reakcija trenera Željezničara Denisa Ćorića, kojem je Musa također pokazao javnu opomenu.

Herrera je uputio snažan dalekometni udarac ka Muftiću, ali golman Željezničara oprezan i hvata loptu.

Prodor po desnoj strani i opasan centarđut Galića u peterac Banjalučana niko od saigrača nije ispratio, nakon čega je kapituliarala odbrana izabranica Denisa Ćorića.

Defanzivac Borca Herrera poslao je odličnu loptu sa ruba kaznenog prostora na drugu stativu Željezničara, a neopreznost gostujuće odbrane iskoristio je Zoran Kvrzić i pogodio u 37. minutu za 1:0.

Cevtanoski je do kraja prvog poluvremena pokuašao donijeti izjednačenje gostima, ali bezuspješno.

Trostruku izmjenu izvršio je Ćorić, a posljednjih pola sata na terenu dobili su Hiroš, Krpić i Al Jaber umjesto Dangubića, Karjaševića i Mirčevskog.

Međutim, promjene rezultata niej bilo i sada tim Mladena Žižovića se nalazi na drugom mjestun sa 22 boda, koliko ima i Zrinjski ali i utakmicu manje.