Englezi preboljeli šok na Wembleyu, savladali Finsku

Nogomet 13. okt 202420:14 0 komentara
Reuters/Lee Smith

Engleska je u duelu 4. kola Lige Nacija (Liga B, grupa 2) savladala Finsku u Helsinkuju sa 3:1.

Englezi koji su prije samo tri dana doživjeli šokantan poraz od Grčke na Wembleyju (2:1) poveli su pogotkom Jacka Grealisha u 18. minutu.

Igrač Manchester Cityja je gol posvetio svojoj nedavno rođenoj kćerki.

Za Grealisha je to treći gol za nacionalni tim na posljednje tri utakmice.

Najljepši momenat na meču viđen je u 74. minutu kada je Trent Alexander-Arnold prelijepim golom iz slobodnog udarca povisio na 2:0.

Declan Rice deset minuta kasnije postiže i treći gol za aktuelne vicešampione Evrope, a poraz Finaca ublažio je Hoskonen golom u 87. minutu.

U drugom meču koji je igran u Ligi B od 15 sati Slovenija je savladala Kazahstan rezultatom 0:1