Fener slavio na otvaranju Evropske lige, Džeki dvadesetak minuta

Nogomet 26. sep 202421:09 0 komentara

Edin Džeko i njegov Fenerbahče slavili su u 1. kolu Evropske lige u fudbalu protiv Royale Uniona rezultatom 2:1.

Turski klub je poveo u 26. minuti preko Soyuncua u 26. minuti, kada se Turčin nakon ubacivanja u sredinu najbolje snašao i sa peterca proslijedio loptu u mrežu.

Do drugog pogotka morali smo čekati do 82. minute, kada je nakon sjajne akcije koju je započeo Edin Džeko Burgess poslao loptu u svoju mrežu nakon centaršuta Osayi-Samuela.

Union St. Gilloise je ipak došao do počasnog gola, a strijelac je bio Sykes u 93. minuti.

Edin Džeko je u ovoj utakmici igrao od 77. minute.

Ostali rezultati

Rangers je zasluženo pobijedio u gostima Malmo 2:0 u susretu gdje je domaćin prvi puta pao nakon samo 56 sekundi. Toliko je trebalo gostima za prvi pogodak, a strijelac je bio Bajrami. U ostatku utakmice Rangers je bio bolji, mogao je i ranije osigurati tri boda, ali je sve zaključeno u 76. minuti. Tada je McCausland zatresao domaću mrežu za konačnih 2:0.

U nastavku četvrtka se igraju sve preostale utakmice prvog kola, a sastaju se Ajax – Besiktas, Eintracht – Viktoria Plzen, FCSB – Rigas, Lyon – Olympiakos, Roma – Athletic, Braga – Maccabi Tel Aviv i Tottennham – Qarabag.