Gabriel donio veliku pobjedu Arsenalu u derbiju sjevernog Londona

Nogomet 15. sep 202416:56 0 komentara
REUTERS/Tony O Brien

Fudbaleri Arsenala upisali su veliki trijumf u šestom kolu engleske Premier lige u derbiju sjevernog Londona protiv Tottenhama rezultatom 1:0.

Action Images via Reuters/Matthew Childs

Gol odluke postigao je defafnzivac Gabriel u 64. minuti nakon asistencije Bukaya Sake.

Bio je to žestok susret s više do 20 prekršaja i osam žutih kartona, a pitanje pobjednika razriješio je Gabriel u 64. minuti utakmice.

Bukayo Saka je ubacio iz kornera, a Gabriel glavom zabio za 1-0.

Golman Spursa Guglielmo Vicario ostao je ukopan na gol liniji, dok je Gabriel unutar peterca glavom zakucao pod prečku za slavlje “Topnika”.

Bio je to peti susret u nizu u kojem Tottenham nije slavio protiv najvećeg suparnika.

Arsenal se ovom pobjedom probio na drugo mjesto ligaške tabele sa 10 bodova, dva manje od lidera Manchester Cityja, dok je Tottenham na 13. poziciji sa četiri boda.

U nedjelju se još sastaju Wolverhampton i Newcastle United.