Hrabri St. Pauli i Vasilj nisu izdržali: Borussia Dortmund slavila u finišu (VIDEO)

Nogomet 18. okt 202422:48 0 komentara

Borussia Dortmund došla je do pobjede u uzbudljivom meču protiv St. Paulija rezultatom 2:1.

„Milioneri“ su napravili dobru uvertiru pred nastavak takmičenja u Ligi šampiona.

Dortmund je mogao do vodstva u 15. minutu. Na odbijenu loptu natrčao je Malen koji je šutirao, lopta je prošla pokraj golmana, ali je jedan od defanzivaca gostiju izbio sa gol linije.

U nastavku je Saint Pauli zatresao mrežu, međutim, gol Guilavoguija iz 30. minuta poništen je zbog ofsajda.

Činilo se da će se na pauzu bez golova, ali je fantastični Packal Gross poslao odličan centaršut Bensebainiju koji nije imao težak posao.

U drugom poluvremenu je Dortmund stao sa napadima, to je dozvolilo gostima da napadnu. Pauli je uspio da dođe do izjednačenja sjajnim pogotkom Smitha u 78. minutu. Dortmund je morao u napad.

Svega pet minuta kasnije je Gittens proigrao Guirassyja koji je još jednom postigao gol i doino domaćinu pobjedu.

Bh. reprezentativac i jedinica Zmajeva Nikola Vasilj zaradio je solidnu ocjenu 6.9, upisavši pet odbrana protiv Dortmunda.

St. Pauli ostaje 16. sa samo četiri boda, dok je Dortmund „uskočio“ među četiri najbolje ekipe i ima 13 bodova.