Jusuf Gazibegović postigao gol iz slobodnog udarca sa 30 metara, zapažen i nastup Amara Dedića (VIDEO)

Nogomet 19. okt 202419:00 0 komentara
X/SK Sturm Graz

Sturm Graz je pobijedio Grazer AK u 10. kolu austrijske Bundeslige rezultatom 5:2.

Meč je obilježio prvi gol na utakmici koji je postigao bh. reprezentativac Jusuf Gazibegović. Šutirao je iz slobodnog udarca sa oko 30 metara i sjajno pogodio.

Kiteishvilli je u 40’ udvostručio prednost domaćina za vodstvo 2:0, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Biereth je u 50’ bio strijelac za 3:0, a gosti su se vratili u meč golovima Madernera i Rosenbergera u 54. i 56. minuti.

Autogol Meierhofer vraća duplu prednost Sturmu, a Kiteishvili svojim drugim golom postavlja konačnih 5:2.

U drugom meču između Salzburga i Altacha nastupio je drugi bh. reprezentativac Amar Dedić koji je pomogao svom timu u kreiranju preokreta.

Fridrikas je doveo goste u vodstvo, Dedić je nekoliko minuta kasnije ušao u igru i asistirao Konateu u 85’ za izjednačenje.

Baidoo je samo minut kasnije postigao gol za pobjedu Salzburga.