Juve primio gol, pa dao šest za četvrtfinale Kupa Italije

Nogomet 04. jan 202423:07 0 komentara
Juventus FC

Fudbaleri Juventusa ubjedljivom pobjedom protiv Salernitane plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije.

Torinska „Stara dama“ je u kombinovanom sastavu slavila na „Allianz“ stadionu rezultatom 6:1.

Gosti su poveli već u prvom minutu pogotkom Chukwubuikema Ikwuemesija, ali to nije poremetilo crno-bijele. Domaći su preokrenuli golovima Fabija Mirettija u 12. i Andree Cambijasa u 35. minutu, a u drugom poluvremenu su dotukli rivala.

Danijele Rugani je pogotkom u 54. minutu najavio ubjedljiv trijumf, a do kraja meča Dilan Bronn je pogodio svoju mrežu, da bi u finišu Kenan Yildiz i Weah zaokružili golgetersko veče ekipe iz Torina.

Mladi reprezentativac BiH Tarik Muharemović bio je na klupi za rezerve, ali nije dobio priliku Massimiliana Allegrija.

Juventus će se u četvrtfinalu sastati sa Frosinoneom, a ostali parovi su: Lazio – Roma, Atalanta – Milan i Bologna – Fiorentina.

Protekle dvije godine trofej je osvajao Inter iz Milana.