Koln prekinuo sjajnu seriju Leverkusena, Schalke osvojio bitna tri boda

Nogomet 05. maj 202322:39 0 komentara
REUTERS/Thilo Schmuelgen

Sjajna serija Bayer Leverkusena od devet mečeva na kojima nisu doživjeli poraz došla je kraju.

Tim koji igra kao preporođen od dolaska Xabija Alonsa na klupu, izgubio je prvi put od februara, a i to na svom terenu – Koln je slavio pobjedu rezultatom 1:2.

Prednost gostima doneo je Selke u 14. minutu, a Abdi je izjednačio u 28. minutu.

Ipak, Selke osam minuta kasnije ponovo pogađa, bio je to i konačan rezultat meča u Leverkusenu. Zanimljivo da je ovo Kolnu treća uzastopna pobjeda u gostima.

Schalke je u isto vrijeme pobijedio Mainz u gostima, i to golom iz penala u 102. minutu. Gosti su dva puta vodili, prvo preko Bultera u 26. minutu, ali je Leandro Martins izjednačio u 53.

Krauss donosi novu prednost gostima u 60. minutu, međutim Aron Martin je iz slobodnog udarca deset minuta kasnije ponovo poravnao.

I kada je izgledalo da će biti neriješeno na kraju, u 102. minutu nakon konsultacije VAR dosuđen je penal za goste, a precizan sa 11 metara bio je Bulter. Schalke je ovim trijumfom pobjegao iz zone ispadanja.