Liverpool izgubio od Nottinghama na Anfieldu poslije više od 50 godina, Haaland nastavio rešetati mreže

Nogomet 14. sep 202417:59 0 komentara
REUTERS/Molly Darlington

Fudbaleri Liverpoola poraženi su na Anfield Roadu od Nottinghama u 4. kolu engleske Premier lige rezultatom 1:0. Šumari su tako stigli do pobjede u gostima protiv Redsa nakon 50 godina. Novu pobjedu upisao je Manchester City. Ovoga puta protiv Brentforda sa 2:1, a Haaland je došao do nova dva gola

Nisu Redsi blistali kao u prethodnim mečevima pod Arneom Slotom. Ipak, i pored toga propustili su nekoliko prilika, a kazna je stigla u 72. minuti kada je Elanga istrčao ubojitu kontru, a Hudson-Odoi matirao Alissona.

Trijumf je upisala i ekipa Manchester Cityja nad Brentfordom i to nakon preokreta sa 2:1. Junak je još jednom bio Erling Haaland koji je postigao dva gola.

Povele su “Pčelice” u prvoj minuti preko Wisse, ali je Haaland golovima u 19. i 32. minuti preokrenuo rezultat.

Bio je ovo njegov 9. gol u Premier ligi ove sezone.