Oglas

Manchester City izgubio skoro 200 milijuna dolara

author
Hina
06. apr. 2021. 21:21
Manchester City
REUTERS/Phil Noble | REUTERS/Phil Noble

Engleski nogometni premierligaš Manchester City izgubio je u protekloj sezoni čak 175 milijuna dolara zbog epidemije koronavirusa, objavio je klub sa stadiona Etihad.

Oglas

Prihodi kluba pali su za 11 posto i iznosili su 660 milijuna dolara.

Gubici su rezultat smanjenja broja utakmica i prihoda od tv prava, ulaznica i suvernira, kao i povrata sezonskih ulaznica.

"Izolirani računi za 2019-20 nisu najbolji prikaz stvarnosti sezone", rekao je izvršni direktor Ferran Soriano.

"Bolja financijska slika o vremenu epidemije koranavirusa pružit će se na kraju ove sezone. Kada se dvije sezone kombiniraju i normaliziraju," dodao je.

Zanimljivo, Chelsea je u posljednjoj financijskoj godini zabilježio dobit od 44 milijuna dolara, dok je Arsenal prijavio gubitak od 65 milijuna dolara.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama