Manchester City izgubio skoro 200 milijuna dolara

Engleski nogometni premierligaš Manchester City izgubio je u protekloj sezoni čak 175 milijuna dolara zbog epidemije koronavirusa, objavio je klub sa stadiona Etihad.
Oglas
Prihodi kluba pali su za 11 posto i iznosili su 660 milijuna dolara.
Gubici su rezultat smanjenja broja utakmica i prihoda od tv prava, ulaznica i suvernira, kao i povrata sezonskih ulaznica.
"Izolirani računi za 2019-20 nisu najbolji prikaz stvarnosti sezone", rekao je izvršni direktor Ferran Soriano.
"Bolja financijska slika o vremenu epidemije koranavirusa pružit će se na kraju ove sezone. Kada se dvije sezone kombiniraju i normaliziraju," dodao je.
Zanimljivo, Chelsea je u posljednjoj financijskoj godini zabilježio dobit od 44 milijuna dolara, dok je Arsenal prijavio gubitak od 65 milijuna dolara.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas