Napoli nastavio sa dobrim partijama za tri boda protiv Monze

Nogomet 29. sep 202423:03 0 komentara

Napoli je nastavio sa dobrim partijama i rutinski savladao Monzu rezultatom 2:0.

Domaći tim je bio potpuno dominantan u prvom poluvremenu. Izabranici Antonija Contea su preuzeli inicijativu i to im se isplatilo u 22. minutu. Politano je odigrao odličan dupli pas sa Di Lorenzom, probio u kaznenom prostoru i matirao golmana gostiju za zasluženo vodstvo.

Već u 33. minutu je bilo 2:0. McTominay je pokušao, lopta se odbila do Kvaratskhelije koji je zakucao loptu u mrežu i postigao treći gol u Seriji A ove sezone.

Drugo poluvreme je Monza počela nešto bolje. Preuzeli su gosti posjed lopte, ali je jedina dobra prilika došla iz prekida kada je u 61. minutu Maldini šutirao pored gola.

Napoli je trijumfom nad Monzom izbio na prvu poziciju na tabeli, dok su gosti pretposlednji.