Neki novi Arsenal: Topnici upisali i treću pobjedu ove sezone

Nogomet 20. aug 202220:24 0 komentara
REUTERS/Dylan Martinez

Fudbaleri Arsenala upisali su i treću pobjedu u novoj sezoni. Ovoga puta bili su bolji od Bournemoutha u gostima rezultatom 0:3.

Krenuo je tim Mikela Artete veoma ofanzivno od prve minute, a do prednosti su stigli u petoj. Norvežanin Martin Odegaard je pobjegao odbrani i doveo Topnike u prednost.

Šest minuta kasnije ponovo se tresla mreža domaćina. Ponovo je Odegaard bio strijelac, a asistent kod pogotka bio je Gabriel Jesus.

Konačan rezultat postavlja William Saliba u 54. minuti nakon ubačaja Xhake.

Gabriel Jesus se također upisao u listu strijelaca u u 73. minuti, ali je njegov gol poništen nakon asistencije VAR-a.

Nakon tri odigrana kola Arsenal je lider na tabeli sa devet osvojenih bodova, Bournemouth je 14. sa tri boda.