Osasuna pobijedila Barcelonu nakon 12 godina: Hrvat junak tima iz Pamplone

Nogomet 28. sep 202422:59 0 komentara
REUTERS/Vincent West

Fudbaleri Osasune priredili su veliko iznenađenje i sasvim zasluženo ubjedljivo savladali Barcelonu i istovremeno prekinuli sjajnu seriju Katalonaca u španskoj Primeri.

Utakmica na stadionu El Sadar u Pamploni završena je rezultatom 4:2 (2:0).

To je prvi poraz Katalonaca u Primeri poslije serije od sedam uzastopnih pobjeda.

Blistao je tandem Osasune Bryan Zaragoza i Ante Budimir.

Prvi je najprije u 18. minutu sjajno prošao i centrirao, a Ante Budimir udarcem glavom savladao Inakija Penu.

U 28. minutu viđen je najlepši trenutak na meču, Zaragoza je izašao sam ispred golmana Barcelone, prvo ga „lažnjaklom“ bacio na stranu, a onda obišao i zatresao mrežu – 2:0.

Na startu drugog poluvremena gosti su krenuli u ofanzicu i Pau Victor je u 53. minutu kaznio veliku grešku domaćeg golmana Sergija Herere.

Krenuli su Katalonci od tog trentuka još ofanzivnije ka golu Osasune, ali i ostavili veliki prostor u odbrani. To su iskoristili domaći fudbaleri i prvo je Ante Budimir realizovao penal, koji je nad njim napravio Sergi Dominguez, a zatim Abel Bretones efektno postigao četvrti gol na oduševljenje publike u Pamploni.

Barca je do kraja uspjela samo da ublaži poraz lijepim golom Laminea Yamala, koji je u igru ušao tek u drugom poluvremenu. Ferran Torres je u 90+6. minutu pogodio stativu za Barcu.

Barselona je i dalje prva sa 21 bodom, četiri više od Real Madrida, ali ima i utakmicu više odigranu.