Ovo nikada niste vidjeli: Dva bizarna penala obilaze fudbalski svijet (VIDEO)

Nogomet 07. okt 202420:38 0 komentara

Dva bizarne situacije desile su se tokom utakmice druge Bundeslige u Njemačkoj, između domaćeg Magdeburga i Greuther Furtha.

U 13. minutu se desila prva od dve bizarne situacije. Golman Greuthera, Nahuel Noll, spremao se da uvede loptu u igru.

Uveo ju je, a onda ju je njegov saigrač, Gideon Jung uhvatio rukom u kaznenom prostoru.

Sudija je odmah pokazao na bijelu tačku, a penal je promašio Hankouri, međutim, poslije nekoliko odbitaka lopta je ponovo stigla do njega, i ovaj put je zatresao mrežu za vodstvo Magdeburga 1:0.

Domaći tim je kasnije duplirao prednost preko Kaarsa u 18. minutu.

Onda, u 42. minutu, desio se još jedan bizaran penal, ali ovoga puta za Greuther. Jedan igrač gostiju je bio oboren nadomak kaznenog prosotra, a Daniel Heber je uhvatio loptu u ruke u kaznenom prostoru misleći da je igra prekinuta.