Partizan u dvije utakmice primio devet pogodaka od kijevskog Dinama

Nogomet 31. jul 202422:48 0 komentara

Srpski Partizan doživio je težak poraz u drugom kolu kvalifikacija za UEFA-inu Ligu prvaka, ukupnim rezultatom 9:2.

Nakon što je u gostima izgubio 6:2 od ukrajinskog Dinamo Kijeva, koji je domaće utakmice igrao na Areni Lublin u Poljskoj, danas je u Beogradu Dinamo ponovno bio bolji, slavivši s 3:0.

Dinamo je poveo u 17. minuti golom Andrija Yarmolenka, dok je Vladislav Vanat povećao na 2:0 u 68. minuti. Konačnih 3:0 postavio je Oleksandr Karavajev u 93. minuti.

U sljedećem pretkolu Dinamo će igrati protiv škotskog Rangersa, s prvim susretom 6. augusta u Poljskoj, dok je uzvrat zakazan za sedam dana kasnije. Partizan će svoj evropski put nastaviti u Europa ligi, gdje će se u trećem kolu kvalifikacija susresti sa švicarskim Luganom.