Igman bez ijednog golmana poražen od Posušja na startu sezone

Nogomet 04. aug 202419:25 0 komentara
HŠK Posušje

Fudbaleri Posušja savladali su u prvom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine Igman iz Konjica rezultatom 1:0.

Jedini gol na utakmici za prve bodove odmah na startu sezone postigao je Bruno Jenjić u 62. minuti meča.

Nakon prvog poluvremena u kojem je zabilježena samo jedna velika šansa, kada je Hebibović iskoristio grešku Begića i šutirao pored gola, ništa se specijalno nije dogodilo na stadionu “Mokri dolac”.

U drugom poluvremenu smo vidjeli nešto više uzbuđenja, a utakmica će ostati upamćena i po tome što su oba golmana Igmana, Ćeman i Rončević doživjeli povrede zbog kojih nisu mogli nastaviti utakmicu. Pri izlasku rezervnog golmana sa terena, na gol Igmana stao je Aćimović, inače napadač.

Upravo je Aćimović odbranio udarac glavom Rozića, ali nije uspio loptu poslati daleko od gola. Umjesto tga ona je na petercu pala na nogu Jenjiću, kojem nije bilo teško pogoditi za pobjedu domaćeg tima.