Remi Sarajeva i Željezničara na Koševu u sjajnoj utakmici (VIDEO)

Nogomet 25. sep 202422:25 0 komentara

Fudbaleri Sarajeva i Željezničara u izuzetno zanimljivom meču podijelili su bodove u 8. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 1:1.

Furiozno su počeli fudbaleri oba tima, ali prva velika prilika bila je za Željezničar.

U drugoj minuti visoka, naizgled bezopasna lopta plavih upućena je prema golu Rockova, ali golman Sarajeva ispušta loptu koja pada na noge Boljeviću čiju čistu šansu sa 4 metra brani Rockov.

Šest minuta kasnije Guliashvili je sijao strah u odbrani “plavih”, ali je nakon njegovog pokušaja suđena ofsajd pozicija.

U 12. minuti Željezničar dolazi do pogotka. Lopta je došla do Boljevića koji je sjajno pronašao Markovića, čiji šut završava u mreži, no Boljević je početkom akcije bio u ofsajdu, pa je gol opravdano poništen.

Kako je vrijeme prolazilo intenzitet u igri je padao, kao da su oba tima željela smiriti loptu i ne rizikovati previše da prime pogodak.

U 33. minuti nakon dobre akcije domaćih Mehmedović je šutirao, njegov šut je izblokiran. Domaći su tražili jedanaesterac zbog mogućeg igranja rukom, ali je nakon pregleda situacije u VAR sobi igra nastavljena.

U 42. minuti gosti sa Grbavice došli su do vodstva. Sjajno dodavanje Hiroša u srce šesnaesterca, a na pravom mjestu u pravo vrijeme našao se Aleksandar Boljević, koji šalje loptu iza leđa Rockova.

Zoran Zekić Zoran Zekić
Foto N1/F.Z.

Sarajevo je od starta drugog poluvremena krenulo po izjednačenje. Momci Zorana Zekića su preuzeli kontrolu nad posjedom lopte i stvorili ubrzo nekoliko neugodnih situacija.

U 50. minuti Kyeremeh je okušao šut sa distance, ali lopta koja je imala izuzetnu snagu odlazi pored gola.

Nakon toga meč je nakratko prekinut zbog bakljade domaćih navijača.

Nakon što je igra nastavljena Mehmedović je također bio u dobroj situaciji, ali je njegov udarac odbranio Vedad Muftić.

U 63. minuti Sarajevo je konačno kapitaliziralo na inicijativi. Lulić je centrirao iz kornera sa desne strane, Đuričković samo malo zakačio loptu, a ona na kraju došla na nogu Soldi koji izbliza skreće loptu u mrežu za 1:1.

Nastavilo je Sarajevo napadati i nastojalo iskoristiti šok protivnika kako bi došlo do novog pogotka.

U 74. minuti Kyeremeh je lijepo ušao u šesnaesterac sa lijeve strane, potegao sa desetak metara iskosa, ali ponovo Muftić spašava svoj gol.

U 78. minuti Beganović je imao stopostotnu priliku nakon centaršuta iz slobodnog udarca, gađao je sa osam metara glavom, ali je lopta otišla za malo pored lijeve stative golmana Željezničara.

U posljednjim minutama meča Kyeremeh je centrirao sa lijeve strane, Muftić pogrešno ocijenio let lopte, ali  se Beganović  nije uspio snaći i prebacio je cijeli gol.

Sarajevo je napadalo do duboko u sudijskoj nadoknadi, no rezultat se na kraju nije mijenjao.

Tim sa Koševa je sada barem privremeno prvi na tabeli, budući da ima 17 bodova, bod više od Zrinjskog, koji ima dvije utakmice manje, a Željezničar je treći sa 14 osvojenih bodova.