Ronaldo je zabivši Škotskoj stigao do još jednog nestvarnog rekorda

Nogomet 09. sep 202419:39 0 komentara
REUTERS/Pedro Nunes

Cristiano Ronaldo je pogotkom protiv Škotske došao do 132. gola u dresu nacionalne vrste i tako je još uvjerljivije povećao prednost na vrhu strijelaca kada su u pitanju reprezentacije.

Slavni Portugalac taj je rekord uvećao, a golom Škotima dodao je još jedan.

Naime, 39-godišnji Cristiano Ronaldo je prvi put u karijeri pogodio mrežu Škotske, a bila je to čak 48. različita reprezentacija protiv koje je postigao pogodak ili više.

To je apsolutni rekord među nogometašima.

Cristiano Ronaldo zabio je najviše golova u dresu Portugala protiv Luksemburga – čak 11. Slijede Švedska i Litva sa po sedam golova.

Portugal je u nedjelju u 2. kolu Lige nacija pobijedio Škotsku nakon preokreta 2:1. Cristiano Ronaldo postigao je pobjednički pogodak. U igru ​​je ušao u drugom poluvremenu i u 88. minuti zatresao mrežu vratara Angusa Gunna.