Velež deklasirao GOŠK i pobjegao od “opasne zone”, Danijel Pranjić ponudio ostavku

Nogomet 24. sep 202421:06 0 komentara
FK Velež

FK Velež savladao je GOŠK u Gabeli rezultatom 4:0 i pobjegao od dna tabele Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Niti jednog trenutka nije bilo sumnje da je Velež uoči ovog meča bio favorit, a to breme nije im smetalo da na kraju ubjedljivo slave protiv tima kojeg sa klupe vodi Danijel Pranjić.

Mlinarić je doveo goste iz Mostara u vodstvo u 14. minuti nakon dosuđenog jedanaesterca, a prednost je udvostručio Jevtović šest minuta kasnije.

Mlinarić je u 35. minuti postigao svoj drugi pogodak i već tada je bilo jasno da dileme o pobjedniku u ovom meču neće biti. Isti igrač je početkom drugog poluvremena, tačnije u 49. minuti kompletirao svoj hat-trick za nova tri boda “Rođenih”, koji su sada šesti na tabeli sa 9 bodova, dok je GOŠK posljednji sa jednim odvojenim bodom.

Treba istaći i da je trener GOŠK-a Danijel pranjić nakon teškog poraza ponudio ostavku na mjesto trenera Gabeljana.