Veliki povratak Atletica i nastavak potjere za Barcom i Realom

Nogomet 20. okt 202419:01 0 komentara
REUTERS/Ana Beltran

Fudbaleri Atletico Madrida pobijedili su Leganes u meču 10. kola španske Primere sa 3:1 na svom stadionu.

Atletico je na Wandi Metropolitano morao da popravlja stvari iz prvog poluvremena u kom je Leganes prvi došao do vodstva.

Yvan Neyou je pogodio mrežu „Jorgandžija“ u 34. minutu i tim Diega Simeonea je krenuo put preokreta tek u nastavku.

Igrao se 69. minut kada je Alexander Sorloth izjednačio na 1:1, ali je Atletico dotle izvršio čak pet izmjena, od kojih je jedna bila iznuđena zbog povrede Clementa Lengleta.

Antoine Griezmann je u 81. minutu dao gol za 2:1 i preokret, dok je pobjedu Atletica u devetom minutu nadoknade, odnosno 99. minutu igre postavio opet Sorloth .

Njemu je asistirao Julian Alvarez za potvrdu osvojenih bodova kojima je Atletico došao do trećeg mjesta tabele, dok je Leganes na 17. mjestu sa 8 bodova.