Zmajevi prekinuli niz poraza i osvojili prvi bod u Ligi nacija

Nogomet 10. sep 202422:39 0 komentara

Fudbaleri reprezentacije Bosne i Hercegovine odigrali su neriješeno na Puskas Areni u 2. kolu grupne faze Lige nacija, čime su prekinuli niz od sedam poraza i osvojili prvi bod u ovogodišnjem izdanju Lige nacija. Krajnji rezultat meča bio je 0:0.

Vidljivo je bilo da reprezentacija Bosne i Hercegovine od samog starta ima problema u posjedu i izgradnji napada. Iako u prvih desetak minuta nije bilo većih šansi, Zmajevi su teško uspijevali izlaziti iz vlastite polovine zbog visokog pressinga kojeg je vršila Mađarska.

VEZANE VIJESTI

Prvi su ipak zaprijetili reprezentativci Bosne i Hercegovine. U 12. minuti Primio je Ivan Bašić loptu nakon jednog auta, otvorio mu se prostor, pokušao iznenaditi Dibusza udarcem u bliži ugao, ali nije to uradio na najbolji način i lopta je otišla pokraj stative.

Pet minuta kasnije nakon greške u našem odbrambenom redu poslije kornera Dominika Szoboszlaija dugo je lopta putovala, Bolla šutirao neometan, ali je Nikola Vasilj sjajnom paradom zaustavio njegov udarac.

Do 20. minute Mađari su u potpunosti zagospodarili terenom. U 24 minuti probao je šut Varga, ali je Vasilj ponovo sjajnom intervencijom sačuvao vlastitu mrežu.

Sličan scenario u 33. minuti. Sijevnula je opasna kontra Mađara, lopta nakon pasa Sallaia stigla do Varge koji šutira, ali brani to odlično golman St. Paulija još jedanput.

Nagy je također probao šut u 38. minuti, ali Vasilj vadi ponovo kestenje iz vatre ispašava grešku Darija Šarića.

Mađarska - BiH Mađarska - BiH

Nastavili su se napadi domaćih i u drugom poluvremenu. U 54. minuti Szoboszlai je pronašao Nagyja, ovaj šutirao, ali blokirao je Bašić, a lopta završila u autu.

Konačno, ozbiljan napad Zmajeva u 67. minuti.Šutirao je Džeko nakon jedne lopte koju mu je ostavio Gigović, ali odbranio je to golman Dibusz. Bio je to prvi šut naših fudbalera u okvir gola.

JOŠ SPORTA

Samo tri minuta kasnije još jedan šut u okvir mađarskog gola. Šutirao je Ermin Bičakčić nakon lijepe akcije Huseinbašića i Demirovića, ali je Dibusz još jednom intervenisao bez poteškoća.

U 71. minuti prečka je spasila bh. gol. Nakon slobodnog udarca koji je dosuđen nakon prekršaja Gigovića Dominic Szoboszlai je sa 24 metra iz blago kose pozicije šutirao u bliži ugao, ali je pogodio prečku.

U 78. minuti ponovo su Zmajevi bili u šansi. Bajraktarević je sjajno prošao po desnoj strani, uposlio u sredini Džeku, Dijamant vratio za Gazibegovića koji snažno šutira, ali za malo preko gola.

Najbolju šansu na utakmici imali su Mađari. U 89. minuti Sallai centrirao nakon driblinga pored Dedića ubacio za Adama koji je bio neometan, ali brani to instiktivno sjajni bh. golman Nikola Vasilj.

Nakon četiri minute nadoknade meč je završen bez golova, čime su Mađarska i BiH osvojile prve bodove u Ligi nacija.