Zrinjski uz mnogo muke do naredne runde Lige prvaka

Nogomet 18. jul 202322:57 0 komentara
HŠK Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog plasirali su se u drugo pretkolo Lige prvaka nakon dosta muke i boljeg izvođenja jedanaesteraca protiv armenskog Urartua. Rezultat nakon 120 minuta glasio 2:3 za goste.

HŠK Zrinsjki

Prva dobra prilika za Zrinjski viđena je u četvrtoj minuti. Čanađija je povukao loptu kroz sredinu, lijepo uposlio na desnoj strani Ćorluku, koji odlično pronalazi Bilbiju, a kapiten Plemića šutira poted gola.

Samo dvije minute kasnije, ponovo u prilici Bilbija, ali pogađa stativu Urartua.

Nalet Zrinjskog je nastavljen. Ćuže je odigrao dobar pas prema Bilbiji, ali napadač mostarskog kluba loše zahvata loptu iz dobre prilike za gol.

Ono što nije uspjelo na relaciji Ćorluka- Bilbija na startu meča, jeste u 27. minuti susreta. Ćorluka filigrantski preciznim centaršutem probalazi Bilbiju, a najbolji fudbaler Mostaraca rutinski pogađa za 1:0.

Pogledajte gol kojim je Bilbija doveo Zrinjski u prednost (VIDEO)

Mogli su igrači armenskog prvaka do 1:1, pet minuta prije odlaska na odmor, ali Antwi sa pet metara glavom šutira tačno u Marića.

Prijetio je još jednom Antwi, ali nije bio precizan nakon šuta iskosa i lopta odlazi pored gola.

Gosti dominirali u drugom dijelu

Mnogo pasivniji fudbal u nastavku drugog poluvremena.

Bez ozbiljne šanse sa obje strane u dvadeset minuta nastavka.

Mario Tičinović našao se u opasnoj poziciji, ali njegov udarac sa desne strane završava preko gola Melikhova.

Istek 71. minute utakmice donio je stopostotnu priliku za goste iz Armenije. Maksimenko izlazi ispred gola Zrinjakog, ali Marić fenomenalno brani njegov udarac.

Već u narednom napadu, kontra Urartua i izjednačenje.

Narek Grigoryan prima loptu u kaznenom prostoru Zrinjskog i pogađa suprotni ugao Marića i uvodi meč u uzbudljivu završnicu.

Poslije neopreznosti odbrane Zrinjskog, mogao je Dzikhiia donijeti i vodstvo armenskoj ekipi, ali Marić ponovo na pravom mjestuni brani.

Gosti su došli do preokreta u 90. minuti. Barišić je faulirao fudbalera Urartua, a arbitar pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Grygorian.

Produžeci donijeli nova uzbuđenja

Zrinjski je do nove prednosti stigao u 4. minuti prvog produžetka. Strijelac je bio Tomislav Kiš koji je nešto ranije zamijenio Nemanju Bilbiju.

Nakon toga uslijedio je pad gostujućih fudbalera, ali su ipak na odmor otišli s prednošću. Igrala se druga minuta nadoknade prvog dijela kada je Maksimenko prošao po lijevoj strani, šutirao i pogodio mrežu Marka Marića.

Na startu prvog produžetka prijetio je Franko Sabljić, ali je to odbranio bez većih problema golman Urartua,

Nije se rezultat mijenjao pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.