Hokejaši BiH završili nastup na SP sa četiri poraza

Ostali sportovi 18. mar 202200:23 > 00:29 1 komentar
Hokejaški savez BiH

Hokejaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Tajlanda 4:3 u četvrtom kolu Treće divizije Svjetskog prvenstva grupe B.

Bio je ovo drugi poraz BiH od Tajlanđana u četiri dana. Bh. hokejaši 14. marta poraženi su sa 8:4.

Povela je BiH preko Mirze Omera nakon 3:24 igre u prvoj trećini. Kitayama je izjednačnio u 16. minuti što je bio rezultat prve dionice.

U drugoj trećini nije bilo golova do zadnjih pet minuta dionice. Isaksson je donio preokret Tajlandu u na isteku 16. minute. Samo dvije minute kasnije Nikko Gaković vratio je meč na početak i poravanao rezultat za BiH.

Odlučujuću trećinu hokejaši Tajlanda otvorili su odlučnije i koncentrisanije. Nakon šest minuta vodili su 4:2 golovima
Suwachirata i Isakssona. Sve što su uspjeli iz selekcije BiH do kraje je gol Mirze Omera četiri minute prije kraja meča za konačnih 4:3.

Bosna i Hercegovina završila je nastup Treće divizije Svjetskog prvenstva grupe B sa četiri poraza u isto toliko mečeva. Hokejaši BiH postigli su 12, a primili 26 golova. Upisali su po dva poraza od Južne Afrike i Tajlanda. A upravo ove dvije reprezentacije boriće se za prvo mjesto i ulazak u grupa A Treće divizije SP.