I treća sestra Sipović osvojila srebro u Veneziji

Karate Klub Ippon

Svjetska liga mladih u karateu održana je u Veneciji, a takmičarka Karate kluba Ippon Sarajevo i reprezentativka BiH, Ajla Sipović, osvojila je srebrnu medalju u kategoriji juniorki do 66 kg.

U izuzetno jakoj konkurenciji, koja je brojala 96 takmičarki u kategoriji, Ajla je nakon slobodnog prvog kola pobijedila predstavnice Češke 2:1, Italije 2:0, Egipta 2:0, Alžira 2:0 i Njemačke 5:1.

Na Karate 1Youth League u Veneciji nastupa preko 4000 takmičara iz 81 države svijeta sa pet kontinenata, što predstavlja apsolutni rekord u svim disciplinama Karate 1-Youth League, jer nikada do sada turnir ove vrste nije privukao tako veliki broj takmičara.

Također, sestre Nejra mladjie seniorke – 55 kg. i Emina Sipovic – 61kg osvojile su srebrene medalje na svjetskoj ligi u Veneciji.

Vodio ih trener i otac Zijad Sipovic. Ovime su završene poslijednje kvalifikacije za predstojece Evropsko prvenstvo u Gruziji, na koje su se, tri sestre Sipović uspješno kvalifikovale.