Treći poraz hokejaša Bosne i Hercegovine

Facebook

Hokejaška reprezentacija Bosne i Hercgeovine doživjela je i treći poraz u utakmici trećog kola Treće divizije Svjetskog prvenstva grupe B. Drugi put u tri dana selekcija Južne Afrike bila je bolja od bh. hokejaša, ovaj put sa 6:2.

Sve je bilo riješeno nakon prvih 20 minuta prve trećine. Poveli su Južnoafrikanci preko Samaaija u 4. minuti. Poravnanje BiH donio je Mrkva u sedmoj.

Onda su od 10. do 18. minute prve dionice hokejaši Južne Afrike riješili pitanje pobjednika. Pogađali su redom: Birrell, Krotz, van Doesburgh, Compton i Giot.

Sve što je uspjela BiH do kraja meča, jeste gol Mrve iz druge trećine, što je bio i konačan rezultat.

Posljednji meč hokejaši iz BiH igraju sutra protiv Tajlanda.

Trenuno je Južna Afrika prva u grupi sa 3 pobjede i 9 bodova. Drugi je Tajland sa jednom pobjedom i porazom. Treća je BiH bez bodova. Selekcija Hong Konga koja je trebala biti u ovoj gurpi, odustala je od ranije zbog problema u ekipi sa Covidom 19.