Bez previše problema: Đoković u četvrtfinalu Olimpijskih igara

Tenis 28. jul 202111:11 0 komentara
REUTERS/Mike Segar

Prvi reket svijeta Novak Đoković savladao je Alejandra Davidovicha Fokinu sa 2-0 u setovima i plasirao se u četvrtfinale Olimpijskog teniskog turnira u Tokiju.

Teniseru iz Srbije je bilo potrebno sat i 24 minute igre da riješi susret u svoju korist, a rezultat po setovima glasio je 6:3, 6:1.

Đoković je sjajno ušao u meč. Prvi gem je osvojio bez izgubljenog poena, a do brejka stiže u četvrtom gemu. Tu prednost čuva do kraja i osvaja prvi set sa 6:3.

Sjajan je Novak bio i u drugom setu, protivniku je oduzeo tri servisa i na kraju drugi set riješio u svoju korist sa 6:1.

Novak će u četvrtfinalu Olimpijskog turnira igrati protiv Japanca Keia Nishikorija koji je savladao Bjelorusa Ilyu Ivashka sa 2-0 u setovima.