Čović za N1: Vjerujem u BiH, moramo relaksirati odnose
Gost Dnevnika N1 bio je Dragan Čović, hrvatski član Predsjedništva BiH.
[caption id="attachment_33722" align="alignnone" width="750"]
Čović je dodao da je večeras u Sarajevu prisutan veliki broj predstavnika srpskog naroda, te da se zbog toga moraju relaksirati odnose što je i njihova misija.
"Ja vjerujem u BIH i njenu budućnost, ali se moram osloboditi pritiska iz prošlosti", dodao je on.
Na pitanje novinara Zvonke Komšića u vezi sa Zakonom o državnim praznicima koji je upitan već nekoliko godina, Čović je kazao: "Nema prepreke za usvajanje Zakona o državnim praznicima, to je do nas. Ako govorimo da imamo parlametarnu većinu koja je predana toj ideji kao i Predsjedništvo, ne vidim razlog da se to ne uradi odmah".
Hrvatski član Predsjedništva BiH je još dodao da će sa SNSD-om formirati vlast na državnom nivou, obzirom da je toj stranci pripala većina u RS-u.
"Ja bih bio sretan da za deset dana imamo vrlo jasan stav o vlasti u Federaciji. Od trenutka kad izaberemo mandatara Federacije, možemo izabrati mandatara Vijeća Ministara", zaključio je Čović.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare