Čović za N1: Vjerujem u BiH, moramo relaksirati odnose

author
Jasmin Mušanović
24. nov. 2014. 20:08
>
20:17
Coviccccc
Screenshot N1 | Screenshot N1

Gost Dnevnika N1 bio je Dragan Čović, hrvatski član Predsjedništva BiH.

[caption id="attachment_33722" align="alignnone" width="750"]

Čović je dodao da je večeras u Sarajevu prisutan veliki broj predstavnika srpskog naroda, te da se zbog toga moraju relaksirati odnose što je i njihova misija.

"Ja vjerujem u BIH i njenu budućnost, ali se moram osloboditi pritiska iz prošlosti", dodao je on.

Na pitanje novinara Zvonke Komšića u vezi sa Zakonom o državnim praznicima koji je upitan već nekoliko godina, Čović je kazao: "Nema prepreke za usvajanje Zakona o državnim praznicima, to je do nas. Ako govorimo da imamo parlametarnu većinu koja je predana toj ideji kao i Predsjedništvo, ne vidim razlog da se to ne uradi odmah".

Hrvatski član Predsjedništva BiH je još dodao da će sa SNSD-om formirati vlast na državnom nivou, obzirom da je toj stranci pripala većina u RS-u.

"Ja bih bio sretan da za deset dana imamo vrlo jasan stav o vlasti u Federaciji. Od trenutka kad izaberemo mandatara Federacije, možemo izabrati mandatara Vijeća Ministara", zaključio je Čović.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama