Snijeg i minusi danas karakterišu vrijeme u centralnim i istočnim dijelovima Bosne i Hercegovine, sjeveru Crne Gore, centralnim i južnim dijelovima Srbije, te veoma rijetko u Hrvatskoj.
Najhladnije mjesto u regionu s izmjerenih minus 13 stepeni Celzijusa bila je Sjenica, dok je u Vranju, u Srbiji bilo minus četiri stepena Celzijusa.
Veoma hladno bilo je u istočnoj Hercegovini, Gacku gdje je izmjereno minus 11 stepeni Celzijusa, na Sokocu je bilo minus osam, Bugojnu minus pet, a Sarajevu minus četiri stepena Celzijusa. Interesantno je da je primjerice na Bjelašnici u isto vrijeme bilo minus dva stepena Celzijusa.
Slično je i u Crnoj Gori. Tako je u Kolašinu bilo minus 10 stepeni Celzijusa, Pljevljima minus šest, a primjerice na Žabljaku minus dva stepena Celzijusa.
I u Hrvatskoj je toplije na planinskim dijelovima nego u nekim sjevernim krajevima pa je tako Varaždin sa izmjerenih minus tri stepena bio najhladniji, dok je u isto vrijeme na Zavižanu bilo jedan ispod nule.
Kada je u pitanju visina snijega, iako je nešto manji nego prethodnih dana, ima ga u gotovo cijeloj regiji, a posebno na planinama.
Tako je na Bjelašnici izmjereno 70 centimetara, u Gacku 32, na Ivan Sedlu 30, Han Pijesku 25, Sarajevu 22, Sokocu 19, a Srebrenici 13 centimetara snijega.
Većina gradova na sjeveru Crne Gore je i dalje pod bijelim pokrivačem. Najviše je snijega na Žabljaku 58 centimetara, Pljevljima 30, Šavniku i Kolašinu 26, Plužinama 24, Bijelom Polju i Plavu po 15, Beranama 14, Andrijevici 10, a Rožaju šest centimetara snijega.
Najviše snijega u Srbiji ima na Kopaoniku 32, te Zlatiboru 30 centimetara, dok je od mjesta jedino registrovan u Sjenici i to u visini od 12 centimetara.
Zavižan sa 56 centimetara registrovan je sa najviše snijega u Hrvatskoj, a od mjesta ga ima u Ogulinu gdje je izmjereno devet, a Delnicama osam centimetara snijega.