Oglas

Inzko u Srebrenici: Želio sam vidjeti stanje pred 11. juli

author
Anadolija
06. jul. 2015. 13:19
>
13:21
aa_picture_20150706_5787525_high
Anadolija | Anadolija

Obilježavanje 11. jula u Srebrenici treba da prođe dostojanstveno i svi treba da poštuju instrukcije organizatora, rekao je danas u Potočarima Valentin Inzko, visoki predstavnik međunarodne zajednice u Bosni i Hercegovini.

Oglas

Inzko je posjetio Memorijalni centar u Potočarima gdje je položio cvijeće i odao počast svim žrtvama genocida. Sastao se i sa majkama žrtava, kako je kazao, kako bi saznao kako se one osjećaju pred obilježavanje 20. godišnjice genocida.

aa-picture-20150706-5787529-high-31836.jpeg
Anadolija | Anadolija

On je poručio da zbog bezbjednosti i žrtava koje će biti ukopane u subotu ne smije biti incidenata.

"Želio sam da sam sebi stvorim sliku kako je u Potočarima pred 11. juli. Htio sam da vidim kako teku pripreme i kakva je situacija na terenu pet dana pred ukop. Svi treba da prate i poštuju instrukcije organizatora i taj dan treba da bude obilježen dostojanstveno", rekao je Inzko.

aa-picture-20150706-5787532-high-31835.jpeg
Anadolija | Anadolija

Visoki predstavnik za Bosnu i Hercegovinu sastaće se i sa načelnikom opštine Srebrenica Ćamilom Durakovićem. Na sastanku će pored plana obilježavanja 20. godišnjice genocida, biti upoznat i sa trenutnom političkom situacijom u Srebrenici.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama