Hadžiavdagić o lažnim životima na Instagramu: Teško je priznati da te muž vara..

Instagram

Hana Hadžiavdagić Tabaković, poznata sarajevska influenskera sa zagrebačkom adresom, za Novi dan N1 televizije govorila je o poslu kojim se bavi, te kako društvene mreže i njihov sadržaj utječu na sve nas.

Na početku Hana je objasnila da sve ono što je ona objavljuje je realno i nije vještačko.

“Meni jeste stvarno dobro u životu i ja nemam potrebu da glumim na društvenim mrežama. Ja stavim sebe i kad plačem, kad sam tužna, kad prođem neku borbu koja u tom trenutku ne uspije o tome smo već govorili, sve to podijelim sa 700 tisuća pratitelja i većinom me prate žene. Nemam potrebu da stavljam tuđi stan, auto, ljetovanje koje sebi ne mogu priuštiti”, kazala je Hana.

Instagram

Hana ističe da iza nje stoji petnaestogodišnji rad u kojem je stekla mnoga znanja i vještine.

“Ono što ja postavim na Instagram mnogi misle da je lažno, ali ako me duže pratite onda znate da sam normalna žena iz naroda”, navela je Hadžiavdagić.

Na tragu onoga što Hana ističe kao lažno su i životi ljudi, te je navela i nekoliko primjera.

“Svima je mnogo teško priznati da te muž vara, da varaš muža, da dijete nije dobro, da dijete ne sluša, da nema sve petice u školu. Takve žene treba razumjeti, sve je danas umjetno, žene su umjetne po fizičkom izgledu. Trudim se da budem prizemna, normalna”, kazala je Hadžiavdagić.

Kada je riječ o fotografisanju, ono obično mobitelom traje jako kratko, dok kako je objasnila Hadžiavdagić ni u profesionalnom fotografisanju nije odugovlači jer je godinama stekla iskustvo.

“Moje slikanje za Instagram traje od 3-4 minute i nema pripreme, ako pričamo o profesionalnom slikanju jučer sam odradila fotografiranje za kupaće kostime i reels i sve ukupno je to trajalo dva sata”, navela je Hadžiavdagić.

Mnogi tokom objeda provode vrijeme uz mobilne telefone, što Hana ne radi te je kazala:

“Najmanje vremena provedem na telefonu za stolom” i dodala je da kada god joj suprug Tarik Tabaković s kojim u subotu proslavlja godišnjicu braka počne “kukati kako mu je teško” ona ga pošalje da pogleda profile ljudi koji pratiteljima prenose iskustva borbe sa karcinomom.

Struka ukazuje na istraživanja o broju selfija dnevno

N1

Danijela Zuletović, profesorica pedagogije istakla je istraživanja pokazuju da je šest selfija dnevno prihvatljiva brojka te da ne treba ni u čemu pretjerivati.

“Ako imamo potrebu da se prikažemo u pozitivnom smislu onda je to u redu, ne treba da svijet sve da zna. Zadrži nešto za sebe”, kazala je Zuletović i ponovila da je bitno posvetiti pažnju na mentalno zdravlje.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare