Jasmina Cerić: Odgovor Bidena bh. dijasporcima je automatsko pismo Bijele kuće

Nakon što su jučer bh. dijasporci objavili da su pisali predsjedniku SAD Joe Bidenu te da su dobili odgovor od njega, pojavila se i nova informacija. Jasmina Cerić, koja živi u SAD, kaže kako je riječ o "automatskom pismu Bijele kuće" s potpisom Bidena.
Oglas
"Dobila sam Generalno automatsko pismo od Bijele Kuće na temu Američkih “vanjskih poslova” koje nisam planirala objavljivati jer generalne riječi i sastav pisma nemaju veze sa Bosnom i isto se može aplicirati za sve i jednu zemlju na svijetu, pa čak i Mars, zato i jeste automatski odgovor. Davati lažnu nadu našim sugrađanima, iskrenim borcima, pa i na kraju političarima koji se oslanjaju na Ameriku nije u redu. Studirajući politiku godinama i bivajući u krugu velikih političara, akademika i profesora, odlično se razumijem u trenutni stav Amerike i Bidena, a to je: da intervencije neće biti. Zašto? Jednostavno zato što pretežno Američki narod ne želi dalje podržavati vojsku da ide van svojih granica na račun onih koji plaćaju porez a to je američki narod (povlačenje iz Afganistana, nedoprinos EUFOR vojnicima u Bosni, nemješanje u Ukrajinu koja je na ivici rata itd.). Istovremeno trenutna političko-ekonomska situacija u SAD zahtjeva ogromnu koncentraciju ove administracije i to je očigledno u svakodnevnici života u Americi. Od inflacije do milioni propalih malih biznisa, Amerika nema u vidu intervenciju u Bosni, i to je surova istina. Jedino ako se Biden sjeti svoje retorike 90-tih i slučajno se sažali na konto naših pisama. Daj Bože da griješim. (...)", napisala je Cerić.
Objavila je i screenshotove pisama koja su stigla i drugima.
Prevod pisma koje sadrži potpis predsjednika SAD pročitajte ovdje.
Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas