Tegeltija u SAD-u: Rekao sam da se neke ambasade svrstavaju na jednu bh. stranu
Predsjedavajući Vijeća ministara BiH Zoran Tegeltija boravi u višednevnoj posjeti Sjedinjenim Američkim Državama. Danas je u Washingtonu imao odvojene sasatanke sa šeficom Odjeljenja za evropska pitanja Savjeta za nacionalnu bezbjednosti pri Bijeloj kući Amandom Sloat, te specijalnim predstavnikom predsjednika SAD za Zapadni Balkan Gabrijelom Eskobarom i prvim zamjenikom pomoćnika državnog sekretara u Birou za evropske i evroazijske poslove State departmenta Derekom Hoganom. Tegeltija je predstavnike SAD da dođu u BiH i razgovaraju sa političkim predstavnicima tri konstitutivna naroda o svim bitnim pitanjima, prilikom čega je izjavio da je ključni problem nedostatak tog dijaloga. Pročitaj više
Oglas
Oglas
Oglas