Leclerc uzeo pole postion u Texasu, Verstappen tek šesti!

Formula 1 21. okt 202310:55 0 komentara
REUTERS/Eric Gaillard

Odlične kvalifikacije za Ferrari!

Charles Leclerc bio je najbrži u kvalifikacijama za VN SAD-a u kojima je u uzbudljivom završnom dijelu bio bolji od Landa Norrisa i Lewisa Hamiltona dok je Max Verstappen završio šesti nakon što mu je obrisan posljednji krug koji bi mu bio dovoljan za pole position, donosi MaxF1.

Leclerc je bio najbrži nakon prvih Q3 pokušaja s vremenom 1:34.829, 0.056 sekundi ispred Hamiltona i dvije desetinke ispred Verstappena.

U drugim pokušajima Leclerc je popravio svoje vrijeme koje Verstappen skida za 0.005 s, ali mu je obrisan krug zbog preširokoga prolaska 19. zavoja.

To je Verstappena bacilo na šesto mjesto iza Leclerca, Norrisa, Hamiltona, Sainza i Russella što su mu najgore kvalifikacije ove sezone nakon Singapura.

Gasly i Ocon ostvarili su dvostruki Q3 plasman za Alpine na sedmom i osmom mjestu, a Perez je imao još jedne razočaravajuće kvalifikacije na devetom mjestu.

Piastri je završio na desetom mjestu za McLaren u razočaravajućem raspletu kvalifikacija za mladoga Australca s obzirom na brzinu koju je pokazao Norris.

Tsunoda je na 11. mjestu bio najbrži od vozača koji su svoj nastup završili u Q2 ispred dva vozača Alfa Romea Zhoua i Bottasa.

Magnussen je bio brži vozač Haasa na 14. mjestu u poboljšanom VF-23 ispred povratnika Ricciarda u AlphaTauriju.

Hulkenberg je bio najbrži od vozača koji su zapeli u Q1 na 16. mjestu za Haas, što je šesti puta ove sezone da je izgubio kvalifikacijski duel od ekipnog kolege Magnussena.

Alonso je najveće iznenađenje kvalifikacija budući da je, kao i Stroll, eliminiran u Q1, što je prvi puta ove sezone da nije bio u Q3, a Španjolac će startati 17., dva mjesta ispred ekipnog kolege.

Posljednji startni red zauzeli su Stroll u Aston Martinu i Sargeant u Williamsu u svom prvom F1 nastupu na domaćoj utrci.