Amar Gegić i Cibona nadomak titule u Hrvatskoj

Košarka 05. jun 202222:34 0 komentara
mikkael.photo/KK Cibona

Zagrepčani su napravili brejk na gostovanju u Zadru, slavili su u trećem meču finala plej-ofa hrvatske Premijer lige: Zadar - Cibona 62:67 (1:2 u seriji).

Zadar i Cibona su odigrali zanimljivu utakmicu u dvorani „Krešimir Ćosić“, a na kraju su se radovali gosti, poslije preokreta načinjenog u završnici susreta.

Prva polovina prve četvrtine pripala je Zadranima, a druga Zagrepčanima, ali je poslije uvodnih 10 minuta igre bilo 19:17 za domaće. U drugom periodu su Zadrani stigli i do plus 12 (36:24), početkom nastavka bilo je 38:30, da bi Cibona serijom 8:0 izjednačila rezultat. Domaći su zatim, ponovo poveli i održavali skromnu prednost od 2-3 poena.

Početkom četvrtog perioda izgledalo je da Zadrani kreću u odlučujući juriš, kada je na semaforu stajalo 50:44, ali ta razlika je počela da se topi i poslije rezultatske klackalice gosti su napravili definitivan preokret. Zagrepčani su u završnicu susreta ušli sa 7 poena viška i uspjeli da meč pobjednički privedu kraju.

U pobjedi svog tima Toni Nakić je učestvovao sa 16 poena, 3 skoka i 1 asistencijom, a Roko Prkačin sa 13 poena, 9 skokova i 1 asistencijom. Bh. reprezentativac Amar Gegić ubacio je 7 poena, imao 3 skoka i 2 asistencije za 23 minute na parketu.

Kod Zadrana Trevor Thompson je uknjižio 14 poena, 4 skoka i 1 asistenciju.

Četvrti duel finalista je na programu u utorak od 20 sati u istoj dvorani, a igra se do tri pobjede jednog tima.