Apsolutna katastrofa: Zvezda na -45, Partizan bez play-inna, umalo tuča među igračima (VIDEO)

Košarka 11. apr 202422:09 0 komentara
KK Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde doživjeli su pravu katastrofu su u posljednjem kolu Eurolige. Anadolu Efes je u svojoj hali “Sinana Erdem” porazio srpskog šampiona izuzetno ubjedljivim rezultatom 100:55 i tako potvrdio svoj nastup u play-innu. Pobjeda tima Tomislava Mijatovića znači da je Partizan ostao bez šansi da se plasira u play-inn i da će utakmica koju igraju u petak kod kuće protiv Valencije biti bez takmičarskog značaja.

Duel Zvezde i Efesa obilježile su i neke ružne scene u finišu treće i na početku četvrte četvrtine. Miloš Teodosić intenzivno je prostestovao pošto je dobio nesportsku ličnu grešku. Tom faulu je prethodila akcija u kojoj su igrači Efesa željeli da na atraktivan način završe kontranapad. Iskusni plejmejker potom je napravio faul, pa je vičući pratio arbitra preko terena. Očekivano je isključen u trenutku kada je imao 2 poena i 6 izgubljenih lopti, a rezultat je bio 88:44 turski tim.

Potom je u posljednjoj dionici umalo došlo i do tuče. Prvo su se sukobili Branko Lazić i Tyrique Jones, a potom je reagovao i Joel Bolomboy. Jones i Bolomboy su potom isključeni, a srećom sve je prošlo bez većih incidenata i nije eskaliralo u opštu tuču.

Tim sa Malog Kalemegdana završava sezonu sa skromnim skorom 11-23, vrlo daleko od visokih ambicija koje su postavljene na startu sezone. Zvezda ima čak šest pobjeda manje u odnosu na prethodnu sezonu u Euroligi.

Odavno je šampion Srbije ostao bez šanse da se nađe u doigravanju elitnog evropskog takmičenja. Bila je ovo sezona koju su, kada je Zvezda u pitanju, obilježili brojni kadrovski problemi – kako povrede, tako i dolasci i odlasci transakcije tokom trajanja takmičenja.

U petak, Zvezda je u evropskom dijelu Istanbula odigrala na veoma niskom nivou, a u finišu je razlika u igri i pristupu bila zaista drastična. Tim Zvezde praktično ni u jednom trenutku nije bio opasan po vodstvo rivala. Nedostižnu prednost Efes je stekao u prvom poluvremenu, iako nije briljirao u realizaciji.

Jednostavno, Zvezda je izgubila gotovo rekordni broj lopti u prvih 15 minuta susreta. Već poslije četvrtine i po, srpski predstavnik imao je 14 izgubljenih lopti. Ilustracije radi, Zvezda je do tog trenutka u Euroligi negativni rekord imala protiv Valencije, kada je za čitav meč izgubila 16 lopti. Na kraju je Sfairopoulos tim završio utakmicu sa 22 napada koji su završeni, a da Zvezda nije ni šutnula.

Na ovoj utakmici u dresu Zvezde debitovao je Tray Thompkins kada je u pitanju Euroliga. Iskusni američki krilni centar igrao je u ABA ligi protiv Splita i postigao 4 poena.

U prvom delu sezone Zvezda je ubjedljivo savladala Efes rezultatom 97:83, tada je Nemanja Nedović ubacio 23 poena.

Poslije ovog meča Zvezdu čekaju utakmice u play-ofu ABA lige. U ponedjeljak će gostovati SC Derbi gostovati u Beogradu, a sedam dana kasnije druga utakmica serije igraće se u “Morači”.