Cavsi posljednji polufinalisti: Tragičar Wagner šutirao 1/15 (VIDEO)

Košarka 05. maj 202422:22 0 komentara

Košarkaši Cleveland Cavaliersa posljednji su učesnici druge runde NBA play-offa.

Ekipa iz Ohija je u odlučujučem, sedmom meču, četvrtfinala Istočne konferencije pred svojim navijačima pobijedila Orlando Magic sa 106:94 (18:24, 25:29, 33:15, 30:26) i ukupnim rezultatom 4-3 završila seriju.

Cavsi će se u narednoj rundi doigravanja sastati sa Boston Celticsima, najboljim timom ligaškog dijela takmičenja, koji su na startu play-offa sa 4:1 eliminisali Miami Heat.

Nije Cleveland odigrao spektakularnu utakmicu, ali dovoljno da se prvi put od 2018. dokopa drugog kola doigravanja. Prošle sezone na startu su poraženi od New York Knicksa sa 4-1.

Mladi tim Orlanda je u drugoj četvrtini imao velikih 18 poena prednosti (49:31), međutim, u drugom poluvremenu izdao ih je šut spolja što se u play-offu, pogotovo u sedmoj utakmici, skupo plaća. Cleveland serijom 17:4 preokrenuo rezultat u finišu treće dionice i u poslednjih 12 minuta ušao je sa solidnom prednošću – 76:68.

Cavsi su bez većih poteškoća sačuvali prednost, a zadatak im nije bio preterano težak ako se zna da su gosti u drugom poluvremenu van reketa šutirali mizernih 5/30.

Donovan Mitchell je predvodio svoj tim sa 39 poena (11/27 iz igre), 9 skokova i 5 asistencija, Caris Levert je imao 15 poena, Max Struss 13, Darius Garland 12, a Evan Mobley 11 uz 16 skokova.

U Orlandu, koji se uverio koliko je sedmi meč drugačiji od bilo čega drugog, Paolo Bancero je upisao 38 poena (10/28 iz igre) uz 16 skokova i 2 asistencije, Wendell Carter 13, a Franz Wagner (1/15 iz igre, 0/5 za tri) po 6 poena, skokova i asistencija.

Minnesota je u prvom duelu polufinala Zapadne konferencije u Denveru savladala aktuelnog šampiona.